Porady

Potrzeby każdy jakieś ma…

O tym jak wygląda PIRAMIDA POTRZEB Twojego zwierzaka. Podpowiadamy jak zapewnić zwierzęciu dobrostan oraz szczęśliwe życie.

Czytaj

Oczy pod lupą!

Choroby oczu to w weterynarii wciąż trudny temat. Najbardziej narażone na nie są KOTY.

Czytaj

O kościach słów parę…

Kości w diecie psów to mocno kontrowersyjny temat, owiany wieloma mitami. W tym temacie można popełnić wiele okropnych w skutkach błędów.

Czytaj

Co jedzą króliki?

Nie każdy opiekun jednak wie, jak powinna wyglądać prawidłowa dieta królika. To błąd mogący kosztować naszego pupila zdrowie!

Czytaj

Kastracja pediatryczna zwierząt

Wokół kastracji narosło przez lata wiele mitów i legend. Postaramy się krótko opowiedzieć o zaletach i wadach zabiegu u pacjentów pediatrycznych.

Czytaj

Jak rozpoznać udar cieplny u Twojego zwierzaka?

Pogoda rozpieszcza nas letnimi temperaturami, a w takie dni nietrudno o UDAR CIEPLNY! Czy wiesz jak go rozpoznać i co robić, gdy już wystąpi?

Czytaj

Co zrobić, gdy zaginął zwierzak?

Twój zwierzak ma tendencję do uciekania, gdy tylko widzi okazję? A może zwykle to efekt przypadku? Cokolwiek jest przyczyną to i tak BARDZO NIEDOBRZE.

Czytaj

Jakie badania należy wykonywać kotu regularnie

Koty to zwierzęta, które doskonale potrafią maskować ból oraz symptomy choroby, a z pozoru niewielkie zamiany w ich zachowaniu oraz kondycji mogą okazać się poważną, a dodatkowo zaawansowaną chorobą.

Czytaj

Szczególne potrzeby seniora

Uważamy, że wiekowy pupil wymaga szczególnego podejścia – wyjątkowej troski, opieki oraz bezstresowej wizyty w gabinecie weterynaryjnym. Aby zapewnić psiemu seniorowi godną jesień życia trzeba podejść do tematu kompleksowo.

Czytaj

Domowy czy wychodzący, czyli kot w ekosystemie miejskim

Kot to jedno z najpopularniejszych zwierząt mieszkających w naszych domach. Pomimo zmian, jakie zaszły w ich behawiorze na przestrzeni lat nie ulega wątpliwości, że są to nadal diabelsko dobrzy myśliwi.

Czytaj